Facebook
instagram
telegram

دومین جشنواره بین المللی تئاتر معلولین"مهرآئین"

بازیگران موسسه از «جنگ کور» با سربلندی بیرون آمدند.

 
گروه نمایش موسسه در دومین جشنواره بین المللی تئاتر معلولین "مهرآئین" با نمایش جنگ کور شرکت کرد و با اجرای موفق خود درخشید و برنده رتبه اول کارگردانی، شامل تندیس جشنواره و چهار سکه بهار آزادی شد.

  حکایت این نمایش در دشتی بزرگ و چهار ده به نام‌های شاخ آباد، شوخ آباد، نیش آباد و نوش آباد که در همسایگی هم قرار دارند می‌گذرد. داستان ازآن‌جا شروع می شود که صدایی از درون غاری بیرون می آید که ده اول یعنی شاخ آبادی‌ها را به ترس می اندازد. آنها کدخدایی دارند که فکر می‌کند از همه داناتر و آگاه تر است. کدخدا تشخیص می دهد که درون غار دیوی است یک شاخ و بزرگ. به این دلیل مردم بیشتر می ترسند و تصمیم می گیرند به گفته کدخدا با دیو لجبازی کنند و او را بیدار کنند تا خورخور نکند. آنان با سنگ و چوب به روی مس و ظروف دیگر می زنند. صدای ضربه های شاخ آبادی ها به ده دوم یعنی شوخ آباد می رسد. شوخ آبادی‌ها اهل خنده و مسخره کردن هستند برای همین وقتی صدا را می شنوند شروع به دهل زدن و رقصیدن می کنند.
دهل زدن شوخ آبادی‌ها و صداهای شاخ آبادی ها  که به کاسه و سنگ می کوبند، به گوش نیش آبادی‌ها می‌رسد. آنان مردمی اهل جنگ و دعوا هستند و بدون آنکه بدانند چرا در جنگند، با هم می جنگند. به همین دلیل شاخ آباد و شوخ آباد و نیش آباد در جنگ کوری گرفتار می‌شوند.
بر اثر این جنگ،سنگی نه چندان درشت به سر معلم نوش آبادی ها می‌خورد. نوش آبادی ها که اهل دانش و معرفت هستند وقتی که حال معلم نوش آباد خوب می شود،همگی تصمیم می گیرند که به هر سه ده بروند و بببینند که جنگ بر سر چیست.
به دو ده شوخ آباد و نیش آباد سر می زنند.وقتی به شاخ آباد می رسند،می فهمند که دیوی وجود ندارد و این سر و صدا از باد بوده که در غار می پیچیده و ...


عوامل اجرای نمایش «جنگ کور»:

 بهروز قاسمی : راوی، از اهالی روستا

محمد عظیمی : کدخدا، فرمانده

مهرداد سعیدی : استاد،از اهالی روستا

المیرا رشنواد : راوی، از اهالی روستا

زهرا آخوندی : از اهالی روستا

مریم شاعری : از اهالی روستا

مهشید پهلوان : از اهالی روستا

موسیقی :

سارا یحیائی : دف،تنبک

آرزو کوچک خان : دف،دهل

مدیر صحنه : پریسا کریمی

منشی صحنه :ساناز قاسمی

نویسنده:بهروز غریب پور

تهیه کننده:موسسه حمایت از افراد با افت شنوایی

کارگردان:مهرداد نظام آبادی

ارسال نظر


Scroll to Top